Poradna

Rigidní podlahy jsou na trhu stále za nováčka, zejména pak k rigidním SPC podlahám se stále váže široká řada zcela logických dotazů. Na ty, které jsou nejčastější, vám přináším odpovědi níže.

Nejčastější otázky a odpovědi
k rigidním SPC podlahám

Na co si dát pozor při pokládce rigidní SPC podlahy?

První řadu lamel pokládejte tak, aby pero směřovalo ke stěně. Stejně postupujte u celé řady zleva doprava. Podlahu pokládejte menší drážkou od sebe, respektive ke stěně. Lamely opatrně a pečlivě spojujte po jejich krátkých stranách, a to bez použití nadměrné síly, aby nedošlo k jejich poškození. Jedině tak lze zaručit dokonalé uzamčení. Při usazení první řady lamel nezapomeňte na obvodovou dilataci. Minimální doporučená obvodová dilatace činí 8 mm. Při pokládce další řady lamel věnujte zvýšenou pozornost jejích správnému spojení. Lamely nejprve spojujte po jejich krátkých stranách, a to opatrným nasunutím shora a až následným zacvaknutím. Následně mírným zatlačením zarovnejte do roviny obě lamely. Teprve poté můžete lamelu volně položit, tedy zlehka zacvaknout do delšího zámku.

Co je to rigidní podlaha?

Rigidní podlaha je definována jako tuhá, pevná a stabilní podlaha. Jednotlivé lamely (desky) podlahy jsou tvarově a rozměrově stálé, a díky tomu odolají teplotním rozdílům i zvýšené vlhkosti.

Jsou rigidní podlahy vhodné pro podlahové topení?

Rigidní podlahy i rigidní SPC podlahy jsou přímo skvělou volbou pro podlahové vytápění, jelikož velmi dobře snáší teplotní rozdíly a odolají i teplu z podlahového vytápění.

Co je to SPC?

SPC je označení jádra podlahy, konkrétně se jedná o zkratku pro Stone Plastic Composite, což znamená, že jádro podlahy je tvořeno minerálním práškem. Tento druh jádra obsahuje kompozitní pojiva na bázi epoxidových pryskyřic a příměsí. Díky tomu, jádro zaručuje stálost a pevnost celé podlahy. SPC podlahy jsou jedním ze zástupců rigidních podlah.

Jaká je tloušťka rigidních podlah?

Tloušťka rigidních SPC podlah je rozdílná, takže ji nelze specifikovat. Platí však, že se jedná o tenkou podlahovou krytinu, která je tlustší, než byly lepené vinylové podlahy. Obecně se však tloušťka rigidní SPC podlahy pohybuje od 4 mm. V případě rigidní SPC podlahy Experto Click SPC 50 činí tloušťka 6 mm včetně podložky.

Co znamená zkratka RCC?

U rigidních vinylových podlah se můžete setkat i se zkratkou RCC, tato zkratka označuje druh jádra rigidní podlahy. Konkrétně se jedná o rigid core composite, jehož skladba je podobná jako u SPC podlah. Jedná se tedy o alternativu, která se liší technologií výroby, ale užitné vlastnosti podlahy jsou totožné. S tímto jádrem se můžete setkat například u rigidní podlahy iD Click Ultimate.
Originální lišty zdarma Originální lišty zdarma

Můžu položit rigidní SPC podlahu na stávající podlahu?

Ano, pokud je součástí podlahy integrovaná podložka, jako je např. Experto Click SPC 50. Tuto podlahu můžete položit na vaše staré lino, dřevěnou podlahu, dlažbu apod. Integrovaná podložka rigidních SPC podlah vyrovnává drobné nerovnosti. Samozřejmě zde platí, že by podklad měl být co nejvíce rovný a čistý.

Jaká je cena?

Cena rigidních SPC podlah je rozličná, a to na základě mnoha parametrů. Patří mezi ně tloušťka nášlapné vrstvy, povrchová úprava, embossing a především celková tloušťka podlahy, dále druh a tloušťka integrované podložky, propracovanost zámků, ale i formát jednotlivých lamel podlahy. Cena rigidních SPC podlah se pohybuje v řádech vyšších stovek korun, ale je nutné počítat s tím, že často již nemusíte řešit dokupování speciální drahé podložky, lepidla nebo vyrovnávat drobné nerovnosti.

Nenašli jste adekvátní odpověď?

Potřebujete více informací? Pak se na mě neváhejte obrátit v tomto kontaktním formuláři

Odesláním formuláře souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů.