Zpět na seznam článků

SPC podlaha definuje nové tržní standardy

Není to tak dlouho, kdy byly hlavním tahounem trhu s podlahami podlahy laminátové. V současné době je tento trend nahrazován rigidními vinylovými SPC podlahami, které se stále více prosazují nejen v českých domácnostech. Díky tomu je možné říct, že se tržní standardy v oblasti podlahových krytin rychle proměňují, a právě nyní je tak definují především rigidní vinylové SPC podlahy. Silným hráčem na trhu by se mohla stát také novinka Experto Click SPC 50, kterou vám přináší ve své nabídce exkluzivně V-PODLAHY.

Proč stále roste zájem o rigidní SPC podlahy?

 

Tak jako výše uvedená novinka nabízejí rigidní SPC podlahy řadu užitných vlastností, kterých laminátové podlahy nikdy nemohou dosáhnout. Například odolnost proti vlhkosti či zátěži je často vyhledávaným parametrem. Díky tomu si dnes lidé pořizují rigidní vinylové SPC podlahy nejen do svých domů a bytů, ale i na chalupy u lesa. Kde by laminátové ani dřevěné podlahy příliš dlouho nevydržely. Experto Click SPC 50 nabízí tvarovou stálost a odolnost vlhkosti až v takové míře, že je možné jej použít i do koupelny, avšak mimo sprchový box.

 

Spojení nejoblíbenějších užitných vlastností dlažby a vinylových podlah v jeden praktický výrobek mělo od začátku našlápnuto stát se výrazným hráčem na trhu s podlahovými krytinami.

 

 

Dalším důvodem zvýšeného zájmu o rigidní SPC podlahy pak jistě je rostoucí cena podlah laminátových, které však mají podstatně kratší životnost. Například Experto Click SPC 50 s nášlapnou vrstvou 0,5 mm odolá nejen pochůzce v botách, ale i drápkům vašich domácích mazlíčků či opakovanému pojezdu kolečkovou židlí. Ochranná vrstva pak zaručuje dlouholetou ochranu před oděrem a poškrábáním a zároveň chrání barvu dekoru podlahy. Díky tomu je tato novinka vhodná nejen do bytového segmentu trhu, ale také do méně vytížených prostor komerčních jako jsou malé kanceláře či obchody.

Rok 2023 přináší mírnou proměnu v interiérových trendech! Jak podle nich vybírat dekor podlahy?

Hlavním atributem při výběru materiálů do interiérů stále zůstává přirozenost a inspirace přírodními dekory.

Číst více
vymena koberce za rigidni podlahu

Pokládka rigidní podlahy na místo koberce

Velkou výhodou rigidních podlah je jejich vhodnost do celého domu, a to včetně více zatěžovaných místností, jakou jsou chodby…

Číst více
rigidni spc podlahy detsky pokoj

Vybíráte podlahu do dětského pokoje? Rigidní vinylové SPC podlahy obstojí na výbornou!

S podzimním nástupem dětí do škol a školek se trochu mění i požadavky na vybavení dětského pokoje. Vždyť dětský pokoj je…

Číst více